Slider

VENGTINI INGREDIENTAI KOSMETIKOJE ᐩ NAUDINGOS 2 PROGRAMĖLĖS

12/25/2018


Labukas! Domėkis, kas sudaro tavo naudojamus produktus. Kuomet pati pradėjau tuo domėtis ir dažniau paskaityti produktų sudėtį prieš perkant, pasidarė labai lengva išsirinkti produktą, kuris tikrai man tiks. Žinant, ko reikia vengti ir žinant kokie ingredientai yra gerai ir naudinga tavo odai, nebijosi pirkti kremo už du eurus, jei jo sudėtis dešimt kartų švaresnė ir suagesnė nei to, kuris už penkiolika. O naudodama mažiau rizikuosi sukelti sau alergiją ar kitokių problemų. Noriu šiandien pakalbėti apie keletą ingredientų, kuriuos pamatę turėtumėte paieškoti saugesnių produktų. 


Šia tema pakalbėti ruošiausi jau senokai, tačiau gavosi, kad kalbu tik dabar. Na, bet geriau vėliau, negu niekada, ane? :) Tikrai nereikia mintinai išmokti visų ingredientų ir ką kiekvienas reiškia, kokias pasėkmes gali sukelti ir panašiai. Šiais laikais labai lengva, internete galima susirasti viską. Todėl labai rekomenduoju, kuomet kažką norite pirkti, atsisukite pakuotės pusę, kurioje yra sudėtis ir pasigooglinkit pirmus dešimt ingredientų. Pirmieji yra tie, kurių produkte yra daugiausia. Kuo labiau į galą medžiaga, tuo jos produkte yra mažiau, tokios taisyklės gamintojams, kuriems privalu nurodyti sudėtį. O šiame įraše aplamai pakalbėsiu apie ingredientus, kurių visai reikia vengti, nes jie pavojingi. Galbūt kurį atsiminsite arba užsirašysit į atmintinę, kuri visad po ranka ir nagrinėjant sudėtį pasitikrinsite. 


1. Methyl, Buthyl, Prophyl, Isobuthyl, Isoprophyl, Ethylp - parabenai. 
Parabenai prailgina produkto galiojimo laiką. Nors jų kenksmingumas yra ištirtas ir matomas, juos vistiek galite aptikti daugumo kosmetikos priemonių nuo šampūno iki skystos pudros. Gali sukelti alergiškas reakcijas, odos išbėrimus, nudegimus, kitokius sudirginimus. Jie "mėgdžioja" estrogeno veiklą ir gali sutrikdyti hormonų veiklą bei pusiausvyrą, vėžį. Vyrams šie ingredientai mažina spermos gamybą. Taip pat šiuos konservantus motinos gali perduoti savo vaikams per pieną, o pastarieji gali pažeisti naujagimio imuninę sistemą. 


2. Aluminium Chloride, Aluminiumchlorhydrate, Aluminium Zirconium Trichlorohydrex GLY ir kt.
Aliuminio druska. Plačiai naudojama dezodorantuose ir antiperspirantuose. Kokie pavojai tyko? Kemša odos poras, neleidžia jai kvėpuoti. O naudojant reguliariai, iš vis gali sutrikti prakaito liaukų veikla. Taipogi, aliuminio druska linkusi jungtis ir reaguoti su kitomis medžiagomis, sudarant neaiškaus poveikio junginius. Turi neigiamą poveikį smegenų ląstelėms, gali sukelti vėžį. Vietoj šio ingrediento produktuose ieškokite natūralaus - potasium alum. Jis nekemša porų ir nemažina prakaitavimo, tačiau naikina bakterijas ir kovoja su blogu kvapu. 

3. Sodium Lauryl Sulfate (SLS, SLES)
Viena iš putojimą sukeliančių ir valančių priemonių. Kuo labiau priemonė putoja, tuo didesnė tikimybė, kad joje yra daugiau šio ingrediento. Jis dirgina odą, akis, kvėpavimo takus, burnos gleivinę. Aplamai blogina odos būklę, gali pažeisti plaučius, kepenis, imuninę sistemą. Yra ir įrodymų, kad daro neigiamą poveikį vaisingumui. 

4. Synthetic Fragrances
Labai gaila, tačiau netgi 95% produktai, kurie kvepia, jų kvapai yra dirbtiniai ir pagaminti iš naftos. Parfum, fragnance yra tik dalis to, kas iš tiesų juos sudaro. Gamintojams yra leidžiama neatskleisti kvapų"paslaptingos sudėties", todėl mes net nežinome, kaip ir iš ko jie gali būti išgaunami ir kokį poveikį mums turėti. Geriau yra rinktis bekvapes kosmetikos priemones arba su natūraliais kvapais - essential oil. Sintetiniai kvapai gali dirginti odą, sukelti alergiją, astmą ar net iššaukti vėžį. Jie linkę kauptis žmogaus organizme, todėl gali būti perduodami pienu kūdikiui. 


5. Propylene Glycol (PEG, PPG)
Šį gražuoliuką galima sutikti paakių, veido, kūno kremuose, pieneliuose ir įvairiuose prausikliuose, taip pat naudojamas antifrizų, stabdžių skysčių ir lakų gamyboje. Ši priemonė veikia kaip drėkinamoji ir minkštinamoji priemonė. Propilenglikolis gali sukelti alergiją, egzemą, kontaktinį dermatitą, dilgėlinę. Turi ypač mažą molekulinį svorį, todėl lengvai patenka į audinius. Įsiskverbęs į odą gali susilpninti baltymų ir ląstelių struktūrą. Taip pat manoma, kad gali pažeisti centrinę nervų sistemą. Vietoj jo geriau naudoti augalinį gliceriną - glycerin

6. Phenoxyethanol
Tai kaip ir parabenai - ingredientas, padedantis produktui ilgiau galioti. Phenoxyethanolis gali sukelti vėžį, alergijas, dirgina odą, plaučius, akis, sukelia vidaus organų apsinuodijimą, neurotoksinas. Neigiamai veikia smegenis ir nervų ląsteles ir yra uždraustas Japonijoje ir Europos Sąjungoje. Veikia chromosomas ir sukelia genetines mutacijas. Ši medžiaga skatina navikų atsiradimą, taip pat yra kenksminga inkstams ir šlapimo pūslei, gali sukelti nevaisingumo problemų, smegenų degeneraciją.

7. Mineral oil
Labai nekaltai skambantis, mineralinis aliejus (naftos šalutinis produktas) tarsi apvelka odą plastiko sluoksniu, taip užkimšdamas poras. Jis trukdo odai pašalinti toksinus ir skatina spuogų atsiradimą. Taip pat sendina odą, nes lėtina odos atsinaujinimo funkcijas ir ląstelių vystymąsi. Šis mineralinis aliejus naudojamas daugelyje kosmetikos produktų – kūdikių aliejukai, kremai, įdegio aliejai. Be to mineralinis aliejus gali būti užterštas vėžį sukeliančiais GPT – policikliniais aromatiniais angliavandeniliais (PAH – Polycyclic Aromatic Hydrocarbons).

8. Butylated Hydraxythaluene (BHT/BHA)
Butilhidroksitoluenas (E321) yra antioksidantas, pailginantis kosmetikos galiojimo laiką. Naudojamas kremuose, dezodorantuose, losjonuose nuo saulės, lūpų dažuose, dažuose blakstienoms ir antakiams. Gali sukelti alergijas, kontaktinį dermatitą, turėti įtakos elgsenos sutrikimams ir reprodukcinei sistemai, ardo endtokrininę systemą. 

9. Paraffinum Liquidum
Vazelinas, skystasis parafinas, parafino aliejus ar parafino vaškas – tai tie patys naftos šalutiniai produktai, kaip ir mineralinis aliejus, kurių reikėtų vengti kosmetikos sudėtyje.Jis pasižymi minkštinančiomis ir drėkinančiomis savybėmis, todėl dažnai naudojamas kūdikių kosmetikoje, masažo aliejuose, kremuose, lūpų balzamuose.

10. Triethanolomine (TEA), Dietanolamine (DEA)
Trietanolaminas ir dietanolaminas kosmetikoje naudojami kaip pH reguliuojantis šarmas ir tirpikliai. Dažniausiai randami kremuose, dezodorantuose, šampūnuose. Gali sukelti alerginines reakcijas, dirginti, sausinti odą bei plaukus. Tuose pačiuose kosmetikos produktuose dažnai naudojama kita aliejaus tipo minkštinanti medžiaga – Isopropyl Mystrate. Ją sujungus su TEA ar DEA formuojasi vėžį sukeliantys kancerogeniniai cheminiai junginiai – nitrozaminai.

Kiti kenksmingi ingredientai: 
Sodium benzonate
Benzyl Alcohol
Benzyl Salycilate
Lilial,
Limonene
DMDM Hydantoin
Diazolidinyl Urea
Imidazolidinyl Urea
EDTA (Ethylene-Diamino-Tetra-Acetate)
BNT (Butylhydroxytoluol)
BNA (Butylhydroxyanisol)
Dimethicone
Steralkonium Chloride
Triclosan
PPD (p-fenilenediaminas)

Clean beauty - androide radau, iphone'ams yra Think dirty - programėlės, padėsiančios su sudėtimi. Nufotkinat, ji išanalizuoja ir parodo, paaiškina produkto sudėtį. Mano turima Clean beauty parodo abejotinus ir pavojingus, vengtinus ingredientus bei šiek tiek paaiškina apie juos. 


Labai praverčia, kuomet neturi laiko guglinti atskirai produktų, esi parduotuvėj ir abejoji imti ar ne, tai tiesiog greit nufotkinti ir sužinai. Tik minusas toks, kad ne visos pakuotės pritaikytos "patogiai" nufotkinti sudėtį taip, kad ją išanalizuotų programėlė. Na, tačiau tai nėra labai dažna, bet pasitaiko. Nebūtina naudoti šitų, yra ir visokių kitokių, tačiau ši man pasirodė pati patogiausia asmeniškai, todėl ir rodau ją jums. Clean beauty nemokama, o apie Think dirty nieko nežinau nei kaip naudojama nei ar kainuoja, nes naudoju android. Būdama prie kompiuterio ir rašydama apžvalgas, dažnai naudojuosi  ir pasitikiu Kosmetikos DNR suteikiama info apie ingredientus. 


Ar Tu domiesi naudojamų produktų sudėtimi? Kaip tai darai? Jei ne, kodėl? 

7 komentarai:

 1. Labai naudingas įrašas! Aš apie sudėtis viską žinojau, kadangi labai tuo domiuosi, bet programėlės man naujiena. Niekad jų nenaudojau, bet dabar atsisiunčiau ir tikrai palengvinai sudėčių nagrinėjimą, ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Va dabar tai tikrai bijau...🙈🙈 Siaubas,kiek visokio s deda i kosmetika..
  O programele tik su internetu veikia ar ir be naudot galima?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. jo, berašydama šį įrašą dar pagalvojau, ką rasčiau, jei imčiau apie maistą domėtis... jo sudėtį:)))) tada jaučiu ir nebevalgyčiau jau :DD

   žinok, man atrodo, kad veikia ir be)

   Panaikinti
 3. Aaa,neveikia be interneto... o jau buvau apsidziaugus😃

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aaa,neveikia be interneto... o jau buvau apsidziaugus😃

  AtsakytiPanaikinti


PALAIKINK PEROKSIDINĘ!

Teikia „Blogger“.
Theme Designed By Hello Manhattan
|

Your copyright

PEROKSIDINE.LT 2015