Slider

SIAUBO MANIAKĖMS: SERIALAS AMERICAN HORROR STORY

7/20/2018


Labas! Labai norėjau šiandien ką nors parašyti, tiesa, norėjau ir vakar ir užvakar, tačiau šiuo metu neturiu dar kažkokių produktų apie kuriuos būčiau susidariusi pilną nuomonę apžvalgai, o ir naujų šmutkių neįsigijau, tai reikėjo sugalvoti temą apie ką rašyti. Na, kadangi mano blogas - apie viską, ką mėgstu, apie mano pomėgius ir kas mano gyvenime nutinka, tai pagalvojau, kad imsiu ir papliurpsiu apie serialą, kurį pradėjau žiūrėt ir įpusėjau 3 sezoną per nepilną mėnesį... ☺

Tai va. Pradžių pradžia ta, kad aš siaubingai mėgstu siaubo filmus ir man jie reikalingi. Nors ir baisu po kaikurių vaizdų po to miegot ar iki tualeto nueit, to siaubo filmų dudamo adrenalino man reikia. Nes šiaip niekur kitur aš jo nepasikraunu. Nei su parašiutu iš lėktuvų šokinėju, nei alpinizmu užsiimu, nei kažką tokio. Tiesa ta, kad man jau labai sunku susirasti siaubo filmą, kurio aš dar nesu mačiusi... beveik neįmanoma, nebent jis išėjo į ekranus šiandien, tai gali būti, kad dar nemačiau. :D Bet žodžiu, esmę supratot. Ir tiek filmų mačiusią, mane labai sunku nustebint kažkokiu kitokiu scenarijum, kažkokiais kitokiais siaubais ir iškrypimais nuo žmogaus moralės. Tada kažkaip visai netyčia sėdėdama darbe (ką beje darau ir šiuo metu :D) atsiminiau, kad labai seniai, kai dar buvau jaunesnė, per teliką mačiau "Amerikietiškos siaubo istorijos" seriją (ir dabar žiūrėdama supratau, kad ta matyta serija buvo iš antro sezono Asylum) ir man kaip vaikui buvo baisoka, bet tuo pačiu jautėsi ir tokie neblogi vaibai. 

Tai tą dieną grįžusi į namus tiesiog pasijungiau tą serialą, (vargais negalais susiradau internete kur yra visi sezonai nemokamai) ir pradėjau žiūrėt. Užsikabinau jau po pirmos serijos ir nė nepajutau kaip atsiradau 3 sezono viduryje. :D Pirmasis sezonas vadinasi tiesiog American Horror Story, antrasis prie šito pavadinimo dar turi prierašą Asylum (beprotnamis), trečiasis - Coven (raganos). Kol kas iš visų šitų trijų man patiko labiausiai antrasis. Nors ten ir buvo dažnai siaubo filmuose sutinkama tema, erdvė - beprotnamis, šio aplinkybės buvo kitokios ir daug įdomesnės. Patinka, kad seriale plačiai kuriami charakteriai, ką labai sunku aprėpti filme dėl laiko stokos. Charakteriai leidžia prisirišti prie personažų ir išgyventi arba neišgyventi tai, ką patiria jis. Taipogi patys siužetai, epizodai, įdomūs ir nenuviliantys. Tikrai yra juokingų vietų, kaip ateiviai arba keisti pasirinkimai, tačiau tai tik pagyvina serialą ir neleidžia miegot, priverstas esi kritiškai mąstyt ir galvot kas tau limpa, o kas nelabai. 

Patinka ir aktorių pasirinkimas. Nežinau kaip bus toliau, bet pagrindiniai aktoriai kol kas ėjo per visus tris sezonus, tikiuosi, kad taip ir išliks. Žinoma, yra parinktas vienas gražuoliukas panelėms, kad jei tas siaubas per daug siaubingas, jis galėtų viską kompensuot savo dailiu veideliu. :D Nei vardų nei pavardžių aktorių neminėsiu, nes man jie niekada nieko nesako, o jei jums sako ir daug lemia žiūrėt ar ne, visada galit aprašymus pasiskaityt. Čia ne aprašymas, čia mano įspūdžiai. :D 

Visus The walking dead sezonus mačiusią mane, joks kitas serialas nesugebėjo prikaustyt taip pat. Niekaip. Kad ir kaip bandžiau, nepavyko, o galų gale jau ir nebežavėjo manęs kažką bandyt žiūrėt. Bet labai džiaugiuos, kad pasijungiau AHS ir radau jame savo adrenalino porcijukę. Vaizdų ten yra visokių, nuo labai šlykščių iki dar šlykštesnių, tad tik tikrai gerai pasikausčiusioms rekomenduoju jį žiūrėt, nes jei jums ir šiaip siaubas ne prie širdelės, tai neverta ir laiko gaišt, neverta ir save traumuot. Tačiau jeigu jūs tokios pat freakės kaip aš ir pamatyt kuo nurautesnį vaizdą kokį tik galima sugalvot jums yra faina, tai žiauriai patariu pradėt žiūrėt, jei dar nepradėjot. Nu šitas serialas tikrai ne ką tik atsirado, mažą aš čia naujieną Jums pasakoju, bet tiesiog sakau, kad labai norėjau šiandien parašyti kokia nors faina tema, kuri patiktų man ir galėčiau pasiūlyti jums. 

Ką dar prisiminiau, jog noriu paminėti, serialas ne tik yra baisus ir šlykštus. Jis nagrinėja ir begales problemų, kurios aktualios visuomenei. Pvz., pirmame sezone labai smulkiai gvildenama neištikimybės, motinystės temos. Kodėl vienos moterys gali turėti vaikų, o kitos ne, kodėl vyrai išduoda ir vistiek nori likti su tavimi ir pan. Antrame - homoseksualizmas nėra liga, sutrikimas ar koks kitoks dalykas, dėl kurio būtų galima uždaryti į beprotnamį, atkreipiamas dėmesys kokia nuodėminga ir nedievobaiminga yra bažnyčia ir jos tarnai (kunigai, vienuolės), aiškinamasi ar vyras gali mylėti dvi moteris ir ar moterys gali būti laimingos dalydamosis vieną vyrą. Trečiame sezone gvildenama tema man irgi patinka, žiūrima į tai, ką gali padaryti dėl valdžios, didesnių galių ir kaip greitai tave gali pakirsti nepagydoma liga ir kaip su tuo reikėtų tvarkytis ar nesitvarkyti. Nežinau, galbūt aš čia viena tas temas įžvelgiu, bet man labai patinka, kad matau serialo požiūrį į dalykus ir tas požiūris sutampa su manuoju daugeliu atveju. Tada kai žiūri, ne tik mėgaujies, kad siaubas, bet dar ir prisimeni vertybes, jas iš naujo permąstai. 

 Tai va, mergikės mano mielosios, labai smagu buvo jums čia papasakot ką jau ilgai galvoj nešioju, žiauriai gerai, kad  sugalvojau čia apie serialą pasikalbėt, nes tie ilgi tarpai kai nėra įrašų man labai nepatinka, o kas mane skaitot pastoviai, tai ko gero ir jums liūdesėlis debesėlis dėl to, kad ateini - ir nieko. :D Ir dar pliusas kitokiom temom rašyt, nes jau gavusi esu iš jūsų pastabų, kad ootd ir apžvalgos nu-si-bo-dooo. :D Dabar tai tikrai paįvairinu įrašų temas, atsižvelkit! :D Iki kitų susitikimų, gero savaitgalio. 

5 komentarai:

 1. ooh, kažkada labai buvau pasinešus ant šito serialo. ypač 1as ir 3as sezonai patiko. bet nustojau žiūrėt ties ketvirtu, labai jau per daug buvo to gore, morališkai nepakėliau :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. aš dabar jau 4tame, ten yra klounų, mano didžiausia baimė, vos pakeliu aš pati... :D

   Panaikinti
 2. Aš irgi nustojau žiūrėti ties ketvirtu , manęs nelabai įtraukė, man irgi 1 sezonas fav, bet kalbant apie TWD , tai kažko , kas priverstų mane išgąsdinti , nemačiau , bei nėra nei vieno gražuoliuko , kad akis kur nors paganyt , tai ten esu nustojus žiūrėti ties 2 sezonu, jaučiu , kad jau dabar vėl grįšiu prie AHS , bei man būtų įdomu, kokius geriausius siaubo filmus pasiūlytum Dovile, nes aš irgi siaubo maniakė :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. oj suklydau sustojau AHS ties 5 sezonu

   Panaikinti
  2. žinok, labai norėčiau pasiūlyt kažką gero, bet tokio retai pamatysi, o jei ir mačiau, tai su pavadinimais man gili subinė, aš tikrai neatsimenu. reikėtų užsirašinėt, pavadinimai man išnyksta kaip žmonių vardai, išgirstu ir pamirštu tą pačią sekundę... :D :D :D bet jei ką atsiminsiu, ateisiu čia parašyt:))

   Panaikinti


PALAIKINK PEROKSIDINĘ!

Teikia „Blogger“.
Theme Designed By Hello Manhattan
|

Your copyright

PEROKSIDINE.LT 2015