Slider

3 GERI FILMAI TAVO JAUKIAM VAKARUI

1/22/2018

Labas! Kadangi mano ilgos ir fainos atostogos, laisvą laiką išnaudoju sau. Veikiu tai, kas patinka ir teikia laimės. Viena iš tų veiklų - filmų žiūrėjimas. Jiems reikia laiko, reikia nieko neveikti, patogiai įsitaisyti ir porą valandų tiesiog mėgautis, o kai mokais, dirbi ir šiaip turi veiklos, tos dvi valandos atrodo tokios reikšmingos ir svarbios, kad jas  geriau atidedi miegui. 😀 Tačiau dabar pasijungiau tokį filmų maratoną, peržiūrėjau nemažai naujų ir ne naujų filmų, todėl norisi kažkaip pasidalyt. Juk kartais taip sunku rast kažką tokio. 
Tiesą kalbant, tai aš turėjau rašyt tik apie du filmus, nes iš begalės peržiūrėtų, rekomenduoti galėjau tik porą, tačiau va ką tik ką tik, visai šviežiai pažiūrėjau dar vieną filmą ir nusprendžiau, kad jis taipogi vertas būti įrašytas į šį sąrašą. 💪 Tai manau, jog nešaldysiu tų karštų pėdų ir įspūdžių, ir nuo pastarojo pradėsiu. 

CONVICTION (liet. Nuosprendis) 2010

Šis režisieriaus Tony Goldwyn filmas buvo tikras mano šio vakaro saldainiukas. Kas jį daro žaviu pirmiausia - jis paremtas tikrais faktais. Visada mane apeliuoja ir pasiekia filmai, kurie nėra visiškai išgalvoti, nėra visiška kažkokio žmogaus fantazija, o turi realų stuburą, kažkokias ištakas, kad "va, taip gyvenime buvo, būna". IMDB įvertintas 7.2 balais, kas tikrai yra mažokai, nes aš rašyčiau drąsų devynetą. Man šios 107 minutės neprailgo, filmą greit, skaniai sukramčiusi, prarijau. Nors ir nesu didelė dramų fanė ir gerbėja, ši turi savotiško žavesio. Pasakojama istorija apie brolį ir seserį. Brolis yra apkaltinamas tyčine žmogžudyste, moteris buvo žiauriai nužudyta jos pačios namuose - daugybė peilio dūrių į kūną, iš kurių net penki į širdį. Tačiau sesuo netiki, kad jos artimiausias žmogus būtų galėjęs įvykdyti šį nusikaltimą ir nuteistam jos broliui paliekant teismo salę ji pasako "aš tave iš čia ištrauksiu". Vyras yra nuteisiamas iki gyvos galvos, o jo sesuo imasi visokių priemonių, kad išgelbėtų savo brolį. Kokios tos priemonės ir ar  jūs galėtumėt taip pasiaukoti dėl savo artimo žmogaus? Sužinosite pažiūrėję filmą. Apibendrinus, filmo atmosfera nors ir rami, visad įtempta ir prikaustanti dėmesį. SIužetas neeilinis, nenuobodus ir ilgai stringantis į atmintį. Pagrindinės aptariamos vertybės: brolio ir sesers ryšys, jų tarpusavio santykiai ir kokius kalnus jie gali nuversti. 

Nelabai dažnai rašau knygų, filmų apžvalgas, nežinau net, kaip man sekasi, tiesiog rašau viską, ką pati norėčiau žinoti, prieš pradedant žiūrėti kokį nors filmą. Todėl manau, kad galime drąsiai tęsti, o kaip man sekėsi jau pasakysite jūs. 😊 Toliau - šiek tiek kitoks filmas savo nuotaika. 

WAR FOR THE PLANET OF THE APES  (liet. Karas už beždžionių planetą) 2017

Praeitų metų vasaros, liepos mėnesio filmas, prieš kurį žiūrėdama šiek tiek dvejojau ar verta. Tačiau režisierius Matt Reeves manęs nenuvylė ir jei tik galėčiau, stipriai paspausčiau jam dešinę už gerą dalyką. Taipogi gerai, 7.5 balo IMDB įvertintas meno kūrinys, kurio metu net du kartus apsiverkiau. Gal mane ir lengva sugraudint, bet ne taip dažnai verkiu žiūrėdama filmus. Tam reikia įsijaust, tam reikia, kad filmas paveiktų ir liestų jausmus. Fantastinis veiksmo filmas - dar viena niša, į kurią aš nu nelendu. Bet "never say never" ir "duok bent vieną šansą" pasakymai yra iki mėnulio teisingi. Ir nesigailiu, kad dvi valandas ir dvidešimt minučių pragulėjau lovoj ir praspoksojau į kompo ekraną žiūrėdama šį filmą. Veiksmas vyksta kažkur miškuose, džiunglėse. Žmonės kažkada tai susimąstė, kad reikia padidinti beždžionių intelektą. Atseit tai bus labai faina. Tačiau eksperimentas nebuvo visai nusisekęs ir beždžionės tapo protingesnėmis už žmogų, o tarp žmogaus pasklido virusas, kuris žmogų paversdavo nebe žmogumi ir atimdavo didžiausią jo dovaną - kalbą. Kuomet beždžionės pasiekė žmogaus lygį, jos nebesitaikstė su tuo, kad turi tarnauti žmonėms ir yra kažkokie antrarūšiai padarai. Jų smegenys veikė, todėl automatiškai reikalavo laisvė, nepriklausomybės. Vat tada prasidėjo karas tarp žmonių ir beždžionių. Filme nemažai kovos scenų, tačiau jų nėra per daug, neišsigąskit. Tai nėra tas filmas, kur svarbiausia kiek kas paskerdė ir kaip tai padarė. Svarbu buvo parodyti, manau, kiek gyvulyje yra žmogaus ir kiek žmoguje gyvulio. Ir patikėkit, pažiūri kas čia vyksta ir susimąstai. Ar tikrai mes tokie  buki kaip autobusai ir kartais nematome kaip mes elgiamės. Tad jei yra poreikis atsisukti atgal ir pažiūrėti į savo sąžinę - rekomenduoju šį filmą. Dar ir spec. efektai nerealūs, tai vienas malonumas žiūrėt. 

Na ir ką, metas trečiajam filmui, kuris taipogi yra kaip skanus pyragiukas prie karštos arbatos. Taip pat filmas, per kurį iš mano akių išriedėjo kelios kaip krištoliukai ašaros, bet tokios nuoširdžios, kad atrodo, visas nuodėmes man nuplovė. Taip sukratė iš vidaus... 

ESCAPE (liet. Pabėgimas) 2012

Visiška nesąmonė šį Roar Uthaug filmą IMDB vertinti vos 6.1 balu. Netikėkit, čia yra apvali dešimkė ir nemažiau. Nes siužetas puikiai vystomas, filmo atmosfera labai tinka pačiai pasakojamai istorijai. Žodžiu, situacija tokia. Žmones kankina maras. Nieko kito nelieka išlikusiems gyviesiems kaip tik keliauti ir ieškoti saugesnio prieglobsčio. Taip darė ir vyras su moterimi bei savo dviem vaikais - berniuku ir devyniolikmete mergina. Tačiau kai aplink vyksta tokios katastrofos kaip antai maras, neapsieinama bet padidėjusio nusikalstamumo. Žudynių ypač. Žudynių dėl vežimo, arklio, virvės... Žodžiu. Šią šeimą netikėtai užklupo viena šaltakraujų žudikų grupuotė. Ir nereikia net spėlioti, kas nutinka. Žinoma, vieni miršta, kitus paima į nelaisvę. Kentėti buvo pavesta tai devyniolikmetei merginai. Ne tik jos akyse buvo išžudyta visa jos šeima per mažiau nei minutę, bet dar ji turėjo eiti kartu su tai padariusiais žmonėmis ir turėjo nevaikišką užduotį. Labai sunku kalbėti ir neatskleisti visų kortų, bet... filmas man davė per galvą. Man taip pat yra devyniolika metų. Ir kažin kaip aš elgčiausi vietoj tos merginos, kuriai teko patirti tokius žiaurius dalykus. Visiškai visiškai nejuokingi dalykai. Ir apskritai įdomu, jei ištiktų maras.. ir likčiau gyva.. kurią barikados pusę rinkčiausi? Keliauti ieškoti ar žudyti ir plėšti? Ir kurie ilgiau išgyvena? Ir ar įmanoma kažkaip pabėgti nuo tų, kurie žudo, juos pakeisti, perkalbėti ar kovoti reikia ir įmanoma tik tuo pačiu - žudymu? Daug klausimų, bet visi atsakymai filme. Čia gal labai nuo tems nukrypsiu, bet negaliu nepaminėt, kad labai gražūs kraštovaizdžiai filme, atkreipkit dėmesį, kas žiūrėsit. 

Visus filmus žiūriu Filmai.in svetainėje, jei paspausite ant šitos nuorodos, padėkosite man už pasiūlymus ir apžvalgas - dovanosite man 0.5 taško ir galėsiu dar pasimėgaut filmais ir papasakot apie juos jums. 😀💗 Tai tiek šiandien, tikiuosi, kad bent vieną filmą susiviliojote pasižiūrėti ir jei žiūrėsit, viliuosi, kad patiks lygiai taip, kaip patiko ir man. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą


PALAIKINK PEROKSIDINĘ!

Teikia „Blogger“.
Theme Designed By Hello Manhattan
|

Your copyright

PEROKSIDINE.LT 2015