Slider

FAKTAI, KURIŲ NEŽINOJOTE APIE KVEPALUS

2/06/2017

Turbūt šiandien nė su žiburiu nerasčiau merginos ar moters, kuri nėra naudojusi kvepalų ir iki šiol nenaudoja. Vienos turi mėgstamą kvapą, kitos gi kaip maniakės kolekcionuoja visus patinkančius, prieš išeidamos griebia pirmą pasitaikiusį arba maišo tarpusavy ir namus palieka kvepiančios kaip saldainiai arba šviežia gėlių puokštė. Tačiau ar žinote viską apie tą skystį buteliukuose? Pasitikrinkite. 😊

WOMEN'SECRET "EAU MY SECRET" rutulinis kvepalų buteliukas iš EUROKOS, pilną rasite čia 

KAIP ATSKIRTI? 

Kvepalai, tualetinis vanduo, aromatinis vanduo... Ar teko girdėti šiuos pavadinimus? Žinant ką jie reiškia, lengviau išsirinkti tai, ko jums labiausiai reikia. Tad pirmiausia, manau, reikėtų tai ir aptarti. Išsiaiškinti, kuo jie skiriasi ir yra panašūs. 


Taigi renkantis kvepalus, mokėkite ne tik perskaityti, kas parašyta parduotuvėje prie aprašymo, bet taip pat pravartu mokėti skaityti kvepalų pakuotę. Kam? Ogi tam, kad nepermokėtumėte. Tualetinis vanduo, kuris yra brangesnis už kvapųjį/aromatinį, tikrai nebus už pastarąjį geresnis. Tad geriausia investuoti ne į kiekį, o kokybę. 


KUR KVEPINTIS?

Esmė dar ir tame, kad kaip ilgai išsilaikys kvapas, priklauso nuo to, kur  kvepinsite. Pravartu žinoti tas kūno vietas, kurias pakvėpinus kvapas ne tik laikosi ilgiau, bet ir labiau atsiskleidžią. Taigi patyrinėkime kūną: 


Faktas, kad kvepalai ilgiau išlaiko savo kvapą ant riebios odos, negu sausos. Todėl jeigu tu turi sausą odą, vietas, kurias kvepinsi, pirmiausia patepk vazelinu. Tikrai pamatysi didžiulį skirtumą ne tik kvepalų išsilaikymo laikotarpyje, bet ir jų aromato atsiskleidime. Įdomus dalykas, kad mūsų tikriausiai jau įprastas pakvapintų riešų trynimas vienas į kitą yra klaida. Trindamos jūs sumaišote kvepalus su ant rankų esančiomis cheminėmis medžiagomis, kas pakeičia tikrąjį kvepalų aromatą, o neretai jį ir pasilpnina. Todėl to daryti visiškai neverta. Taip pat neverta purkšti kvepalų ir ant drabužių. Tegul jie kvepia švara, o ne būna išmirkyti kvepaluose. Mat kvepalų esmė - atsidurti ant odos, įšilti ir imti skleistis. Papurškę kvepalus ant drabužių, jūs užuosite tą patį kvapą, kaip ant popierėlio, juos testuojant. O tai tikrai nėra tikrasis jų aromatas. Geriausias pasirinkimas kvepinti nuogą odą ir plaukus. O kad nepažeidinėti plaukų kvepalų cheminėmis medžiagomis, nepurkškite jų tiesiogiai ant galvos. Geriau pirma pakvapinkite plaukų šepetį ir tada peršukuokite plaukus. 

KVEPALAI TURI GALIOJIMO LAIKĄ

Taip, kaip ir viskas, taip ir kvepalai jį turi. Atidarius pakuotę, kvepalai yra tinkami naudoti vos 3-6 mėnesius, nes praėjus šiam laikotarpiui, ima garuoti alkoholis ir aldehidai. Jie gali susilpninti aromatą, jų išsilaikymo laikotarpį arba net pakeisti patį kvapą. Todėl geriausia kvepalus yra laikyto vėsioje, tamsioje vietoje. Ir ypač, ypač saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Tad jeigu turi brangius kvepalus, kuriuos naudoji tik ypatingoms progoms ir nori jais pasidžiaugti kuo ilgiau, dėk juos į originalią dėžutę ir pasidėk šaldytuve. 

SOFIA VERGARA LOVE parfumuotas vanduo moterims 17,49 EU 
ĮDOMŪS FAKTAI: 

 • Vienas populiariausių kvepalų ingredientų yra ambra. Tai yra kašalotų riebaliniai junginiai, randami jų spermoje. Tačiau yra ir kitų gyvulinės kilmės ingredientų: banginių išskyrų, elnių muskuso (lytinėse liaukose randamos išskyros), bebrų analinės angos išskyros. 
 • Populiariausi aromatai: jazminų ir rožių. 
 • Tavo nosis pripranta prie kvapo, jei ilgai naudoji tuos pačius kvepalus. Tad neretai tu jų nebeužuodi, o kiti - dar ir kaip. Todėl jeigu matai, kad anksčiau užtekusių dviejų papurškimų dabar nebeužtenka, nurimk, jų užtenka, tiesiog tavo nosis nebesivargina skirti šio kvapo, nes jis nebenaujas, įprastas bei nepavojingas. 
 • Mūsų visų kūnas tuos pačius kvepalus gali priversti suskambėti vis kitokia nata. Pasak tyrinėtojų, kiekvieno genetika ir tai, ką jie valgo, nulemia kaip kvapai "uosis nuo jų". Todėl jei pastebėjai, kad tu ir tavo draugė pasikvepinusios tais pačiais kvepalais kvepiate skirtingai - valio. 
 • 10 000 - skaičius, kiek skirtingų aromatų mes galime skirti.
 • Garsenybių kvepalai dažniausiai turi saldų aromatą. Kodėl? Nes dažniausiai šių garsenybių fanai ir paaugliai, o paauglių uoslės receptoriai nėra tiek išvystyti, kiek suaugusių, todėl jie skiria mažiau kvapų, o saldūs aromatai juos vilioja. Taigi jei kada pirksite kokius nors kvepalus su dainininkės vardu, o pauostyti neturėsite galimybės, turėkit omenyje, kad jie tikriausiai bus saldaus kvapo. 
RIHANNA RIRI parfumuotas vanduo moterims 42,90 EU
 • 35% moterų prisipažįsta, kad naudoja vyriškus kvepalus. Tiesiog yra tokių kvapų, kurie yra saldūs ir ne aštrūs, todėl tinka tiek vyrams, tiek moterims. 
 • Kvepalų gamintojai neprivalo atskleisti savo gaminamų kvepalų sudėties, todėl jeigu ant buteliuko pakuotės nerasite nė žodžio apie tai, nenustebkite. 
 • Komerciniuose (parduotuvėse parduodamuose) kvepaluose neretai yra naudojamos tokios cheminės medžiagos kaip ftalatai. (cheminė medžiaga, kuri ardo endokrininę (hormonų), reprodukcinę sistemą, gali įtakoti kepenų, inkstų, plaučių pažeidimus). Kadangi ftalatai nenurodomi etiketėje, jų atsitiktinio naudojimo neįmanoma išvengti. Ypatingai ftalatų turėtų vengti besilaukiančios moterys, nes ftalatai lengvai pasiekia gimdą ir daro neigiamą įtaką kūdikio formavimuisi.
 • Tradiciškai kvepalai gaminami maždaug taip: paimamas, pavyzdžiui, rožių eterinis aliejus, natūraliai turintis apie 300 skirtingų cheminių medžiagų, iš kurių ekstrakcijos būdu parfumeris išskiria tik jam naudingus ir sumaišo su dirbtiniais kvapais, taip sukurdamas kvepalus.
KOKIUS KVEPALUS ŠIUO METU NAUDOJATE JŪS? KOKIE KVAPAI JUMS PATINKA LABIAUSIAI? 😊

8 komentarai:

 1. Šiuo metu naudoju Elizabeth Arden žalios arbatos ir nektarinų kvapo kvepalus. O neseniai baigiau žalios arbatos ir vyšnių. Tai jau turbūt aišku, kokius labiausiai myliu :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man neduok Dieve, į rankas paklius saldus ir ne gaivus kvapas - iškart migrena - aš labai jautri kvapams 😅. Dabar mano patys mylimiausinyra l'occitane Argumes Citrus - cutrusinio ovapo kvepalai - nuostabiai gaivūs💕, the body shop snieguotų spanguolių kūno dulksna ir Victoria Secret Blush kūno dulksna, bet dažniausiai manau tie "citrusiniai" ant manęs būna, nes prie Victorios dar nepripratau, o anie kiti saldoki, bet vis vien kvapas labai malonus💙.
  Bet kokia neteisybė, kad ant daugelio kvepalų sudęties nėraaa 😭😭😭 pastebėjau tik tada kai perskaičiau šitam įraše :D. L'occitane ant visų savo kvepalų rašo, tad pliusas jiems!!!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Matosi straipsniui tikrai pasiruošta, o ne taip belenkas išdėstyta. Buvo leletas stiliaus klaidelių, but nežymios. Man patiko, šaunuolė

  AtsakytiPanaikinti
 4. Dar vertas paminėjimo faktas, kad pigiausi kvepalai dažniausiai būna rožių kvapo, nes rožių esencija yra pati pigiausia :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. dirbtinė. ją lengva pagamint, nes šiaip jei natūralią išgaut, sunaudojama keliasdešimt tonų žiedų keliems litrams :/

   Panaikinti


PALAIKINK PEROKSIDINĘ!

Teikia „Blogger“.
Theme Designed By Hello Manhattan
|

Your copyright

PEROKSIDINE.LT 2015