Slider

FAKTAI, KURIŲ NEŽINOJOTE APIE AKIŲ PERVEDIMĄ (EYELINER)

1/01/2017

Šiame įraše noriu jus supažindinti su keliais įdomiais faktais apie akių pervedimą, kurių galbūt dar nežinote. Manau, kad ši kosmetikos priemonė guli kiekvienos iš mūsų kosmetinėje. Vienos mes jį įvaldžiusios ir akių pervedimą galėtume nusibrėžti užsimerkusios, kitoms gi tai išeina tik kartais. Bet ar žinote, koks pervedimas labiausiai tinka jums? Kaip jį nusibrėžti lengviau? Kokį naudoti? Apie viską ir dar daugiau šiandien ir pakalbėkime. 😋

Akių pervedimas buvo išrastas dar 10 tūkst. metų pr. Kr. Egipte, Mesopotamijoje. Laikoma, kad tai buvo pats pirmasis grožio ir kosmetikos produktas, išrastas žmonių naudojimui. Kaip jis buvo naudojamas, galima pamatyti ant gražiosios Kleopatros veido. Tiesa ta, kad senovės Egipte šį kosmetikos produktą naudojo ne tik moterys (nors ir šiandien lygiai tokia pati situacija). Savo akis paryškinti ir žvilgsnį sustiprinti akių pervedimą naudojo ir vyrai. 

Kleopatros akių pervedimas atrodo lygiai taip pat, kai aš pirmą kartą pabandžiau nusibrėžti akių pervedimą pati. 😃 Tais laikais juk dar nebuvo pavyzdžio ar grožio etalono, koks jis turi būti, todėl manau, kad buvo paliekama taip, kaip gavosi pirmą kart. Bet čia tik spėjimai. A, be to, kas mane sekate ir skaitot, žinot, kad per kitų metų Helovyną būsiu Kleopatra. Jeigu tik švęsiu jį ir jeigu tik sudalyvausiu kokiam vakarėlyje. Nekantrauju! 

Tęsiant kalbą apie istoriją, tai akių pervedimas turėjo ne tik kaip dekoratyvinę paskirtį, ne tik žvilgsniui suteikti kibirkštėlę. Anksčiau žmonės tikėjo, kad šitaip apsibrėžus akis, jie apsisaugos nuo blogų dvasių ir saulės daromos žalos akims. Na, panašiai kaip akiniai nuo saulės. 

Visas tas akių pervedimo reikalas atrodo panašiai kaip nuotraukose viršuje. Pasidomėjusi plačiau sužinojau, kad jo aplikavimas nebuvo toks, koks jis yra šiandien. Mat senovėje aplikatorius būdavo įstatomas į akies vandens liniją ir pamažu braukiamas į išorę. Na, kad milteliai sušlaptų ir imtų "piešti" nepriekaištingas linijas. Skamba skaudžiai, manau, taip ir buvo. Jau nekalbant apie tai, kad buvo naudojama tiesiog anglis, kuri, nemanau, jog yra naudinga akims. Bėgant laikui ši makiažo priemonė ėmė tapti saugesnė. 

Tiesa ta, kad keičiantis kartoms, akių pervedimas buvo užmirštas ir į žmonių pasaulį sugrįžo tik 2-ajame dešimtmety. Kuomet 1922 metais buvo atrastas karaliaus Tutanchamono kapas, akių pervedimas įsiliejo į mados ir grožio pasaulį taip, jog net ir dabar, praėjus šitiek metų, mes jį vis dar naudojame ir neprognozuojame pabaigos artimiausiu metu. 

Na ir perbėgus per dešimtmečius, nesunku pastebėti, kad būtent 1920-tieji ir buvo panašiausi į Kleopatros laikų akių pervedimo stilių. Tada po truputį kiekis mažintas iki visai plonytės linijos ties blakstienomis. Po to vėl po truputį didinamas ir mažinamas. Mados ir tendencijos kartojasi, todėl nenuostabu, kad 2017 metais madingas bus minimalus ir vos pastebimas akių pervedimas. 

Kiekviena iš mūsų turime skirtingas akis. Jos skiriasi ne tik dydžiu, bet ir forma bei atstumu viena nuo kitos ir panašiai. Todėl vienas akių pervedimas šiukštu negali atrodyti gerai ant visų. Todėl manau, kad yra labai protinga imti ir pasirinkti tokį pervedimą, kuris tinka būtent jums. Kad tai padaryti, tereiks nusistatyti savo akių formą. 

Jos paprasčiausiai yra migdolo formos. Jeigu tavo tokia akių forma, gali sau leisti viską. Tau pasisekė, nes šios akytės atrodys gerai, nors ir ką aplinkui bebrėši. Tačiau geriausiai jos atrodo su tokiu pervedimu, kaip matai paveikslėlyje. 


Didelėms ir apvalioms akims geriausias pervedimo pasirinkimas - neilgas sparnelis per viduriuką. Jeigu atkreipei dėmesį, migdolinėms akims siūlomas vingis eina kartu su apatine blakstienų linija. O štai čia - sparnelio vidurys yra ties išorinio akių kampučio viduriu.

Dažnai užkritusių akių vokų savininkės sako "kam man piešti pervedimą, jei jo vistiek nesimato". Na, jūs iš dalies esate teisios. Tačiau jeigu norite savo akis atverti, o ne dar labiau paslėpti po užkritusiu voku, nubrėžkite ploną liniją ties viršutine blakstienų linija. Tai padės jūsų akims labiau atsiverti ir atsiskleisti. 


Tokioms akutėms geriausias pasirinkimas - šiek tiek dūminio efekto ir tada mažas mažas vingis. Patikėkit, nėra nieko gražesnio jūsų akims, nei šitai. Jos atsivers, atrodys daug išraiškingesnės. Ir visai nebūtina dūminio efekto kurti juodais šešėliais. Tai galite pasidaryti ir tamsiai rudais ar kitomis spalvomis. 

Na, o kalbant apie akis toliau, jeigu jūsų akys nutolę viena nuo kitos gan dideliu atstumu - venkite ilgų sparnų pervedime. Jeigu jos arti viena kitos - atvirkščiai, rinkitės ilgesnius pervedimus. 

DAR KARTĄ APIE TAI, KAIP NUSIBRĖŽTI TOBULĄ PERVEDIMĄ

Visų pirma svarbu pasirinkti tinkamą priemonę pervedimui brėžti. Su nekokybiška priemone ir jūsų pervedimas bus nekokybiškas. Ką galiu rekomenduoti šiuo metu - akių pervedimą iš LOREAL SUPERLINER ULTRA PRECISION.


Jis labai juodas, galiukas plonas ir galima brėžti tikrai tiesias ir smailias linijas. Nežinau kaip ten yra, bet dozatorius super keistas. Ta prasme įkišus ir ištraukus galiuką, jis neužsipildo kontūru, tad reikia užsukti ir pakratyti. Vieno tokio pakratymo užtenka abiems akims pravesti. O išsilaikymas! Panelės, geriau nesu mačiusi. Atlaikė vakarėlį. Atsibudau be pudros, be blakstienų tušo, bet su nepriekaištingu pervedimu. 😀 Tai, žodžiu, jis tikrai gerai laikosi. Nuo rankos, kuomet išbandinėjau, tai visai reikėjo per jėgą trint, kad nusivalytų. 


 • Brėždamos akių pervedimą niekada neužsimerkite. Užsimerkus jūsų pervedimas gali atrodyti puikiai, tačiau kuomet akis atmerksite, nesuprasite kas jums gavosi. Geriausia yra nukreipti žvilgsnį žemyn. 
 • Stenkitės netempti odos. Net jeigu ir jūsų vokų oda užkritusi arba jos daug ir ji susiraukšlėjusi, stenkitės neištempti odos, nes vėl gi - kuomet ją paleisite, pervedimas neatrodys puikiai. Geriau kilstelėkite antakį ir žvelkite žemyn. Taip oda išsitemps natūraliai. Jei to nepakanka, netempkite išorinio kampučio, o pirštu švelniai spauskite blakstienas žemyn.
 • Pasirūpinkite atrama rankai. Jeigu ranka bus atremta į tvirtą paviršių, išvengsite netikslių linijų. 
 • Nebrėžkite vienos linijos iš karto, judėkite mažais brūkštelėjimais, nesvarbu naudojate skystą ar flomasterio tipo pervedimą.
 • Pirmosios akies kontūrą veskite plonesnį, nei iš tikrųjų norite. Taip, jeigu antrąją akį pravesite storesnę, nereikės visko pradėti iš naujo. Tiesiog atitinkamai pastorinsite ir pirmąją. 
 • Dėl vienodumo. Pasitelkite į pagalbą savo antakį. Išsirinkite vietą, iki kurios brėšite. Nubrėžkit pirmąją akį, tuomet analogiškai kitą, ties ta pačia antakio vieta. Žinoma, tam jūsų antakių uodegėlės turi taip pat būti vienodos. Jeigu to nėra, vienodumu galite pasirūpinti pasidėjusios taškiukus tose pačiose vietose, kur bus pervedimo viršūnė. 

Na štai. Manau, kad dabar tikrai neturėjo likti jokių klausimų ar neaiškumų apie akių pervedimą. Susipažinome su istorija, kuri tikrai labai įdomi, išsiaiškinome koks kontūras mums labiausiai tinka ir dar kartą prisiminėme svarbiausias brėžimo taisykles. 

AR GERAI SUTARIAT SU AKIŲ KONTŪRU? 😁

21 komentaras:

 1. Šis tavo įrašas man labai naudingas, nes neseniai nusipirkau eyelinerį ir dar nemoku juo naudotis. Vakar nemažą laiką sėdėjau prie veidrodžio ir bandžiau gražiai pasidaryt pravedimą. Viena iš mano klaidų-užsimerkdavau. Tavo dėka dabar turėtų sektis geriau. Ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Akių kontūrą ir vadinamąsias "žuveles" "plunksneles" ar paprasčiausiai "strėlytes" labai mėgstu! Dabar jau galiu truputį pasidžiaugti savimi, kad sugebu pasidaryti jį gan padorų, net negėda išeit viešumon. :D
  Labai gražiai pasidarei savo pravedimą. :) Ir straipsnis įdomus, nebanalus ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš dar tik "bandausi" su tuo eyelaineriu, į gatvę tikrai nedrįsčiau lįsti 😃 Mano akys mažos, tai jau tikrai pastebėjau ir sutinku su tuo, kad joms labiausiai tinka trumpas ir subtilus pravedimas ☺ labai patiko įrašas, nes niekaip su tuo pravedimu nesusitvarkau!😂
  PS: gal turi pasiūlyti kokią Lietuvišką internetinę papuošaliukų ar kosmetikos parduotuvę, kuri atsiųstų prekę per dvi darbo dienas? Nes draugės gimtadienis, o neturiu kaip nupirkti😄

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Linkiu susitvarkyt su juo!!! :D
   Aaa, topbeauty.lt? Per 1 darbo dieną pristatys, nemokamai jei virš 29eu, jei ne, 2.80 už pristatymą.

   Panaikinti
 4. Aš esu išbandžius visų tipų eyelinerius, bet geriausiai ir lengviausia man su plunksnele. Jau mokėčiau ir užsimerkus.
  Geras ir įdomus blogo įrašas. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aha, sutinku, man flomasterius irgi sunkiau valdyt, plunksnelės daug lengviau! O su šepetėliu visai gėlytės! :D
   Ačiū tau!

   Panaikinti
 5. Man labai patinka istorija, tad pamačiusi, kad nsujas įrašas puoliau kaip akis išdegusi 😂😂😂.
  Lainerio nenaudoju, nes:
  a) Nemoku piešti ant tokios jautrios odos.
  b) Neturiu laiko, nes vos išsikrapštau iš lovos.
  Ir šiaip labai bijojau bandyti. Tad turbūt vasarą lavinsiu ranką, nes gimnazijoje pamokos žymiai vėliau.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Linkiu, kad pabandžiusi viską gerai nusipieštum iš pirmo karto! :D
   Ačiū už komentarą, Nerile!

   Panaikinti
 6. KAAAAIP AŠ BUVAU PASIILGUSI TOKIŲ TAVO ĮRAŠŲ! Ilgų, išsamių ir mokomųjų <3 apžvalgos irgi man labai labai patinka, bet patarimais aš pasinaudoju, o apžvalgomis... heh :-D ir jo, aš vis dar nemoku nusipiešti plunksnelės. Pažadėjau sau šiemet išmokt ;-D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Apžvalgos atrodo, nepraverčia, bet tada netikėtai parduotuvėj kokio kaktomuša susiduri su kokiu nors produktu ar keliais ir nežinai ką rinktis, tada staiga prisimeni, kad kažkur skaitei, jog nieko gero, tai ir padeda pasirinkt. :D Apžvalgų nauda ne momentinė, bet praverčia kartais. :)))

   Ačiū, Aldėja, už komentariuką. Papliotkink dažniau pas mane ;)

   Panaikinti
 7. Mini pastebėjimas: dvidešimto dešimtmečio nėra;D

  AtsakytiPanaikinti
 8. ohoo, kiek daug įdomybių!
  kaip tik reikia naujo eyelinerio, seną pabaigiau ir nežinau kokį pirkt:D tai šį irgi apžiūrėsiu. o tavo tiek antakiai tiek laineris tiesiog supeer!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labas, nuostabus įrašas, labai informatyvus ir nuotaikingas. Bet net ir kelis kartus išbandžius tas taisykles, niekaip neišeina :(
  Taigi sakau gal galėtum padaryti tas taisykles su nuotraukomis, kaip tu darai. Na jai neturėsi ką veikt arba tiesiog pritrūks minčių rašymui :)

  AtsakytiPanaikinti


PALAIKINK PEROKSIDINĘ!

Teikia „Blogger“.
Theme Designed By Hello Manhattan
|

Your copyright

PEROKSIDINE.LT 2015