Slider

MAKIAŽO ŠEPETĖLIŲ PASKIRTYS IR PRIEŽIŪRA

9/23/2016

Makiažo šepetėliai yra įrankiai, kurie padeda atlikti makiažą. Nesvarbu kokį jį bekurtumėte, vakarinį ar dieninį, tai yra nepamainoma priemonė. Kiekvienas šepetėlis turi savo paskirtį, kad dengimas ir aplikavimas būtų lengvesnis ir sklandesnis. Ar žinote jų visu paskirtis? Pasitikrinkite! 

Šepetėlių yra visa galybė, tad visų čia tikrai neaptarsiu. Parodysiu pačius svarbiausius ir jums kuriant makiažą praversiančius šepetėlius. Kad nereikėtų išleisti galybės pinigų dideliems šepetėlių rinkiniams, kurių pusę nenaudosite, protinga būtų žinoti šepetėlių paskirtis ir jų universalumą (kartais vienas šepetėlis gali atlikti kelias funkcijas).

ŠEPETĖLIAI PUDRAI

Plokšti šepetėliai (1) skirti aplikuoti skystai pudrai, tačiau jie tepą ją storu sluoksniu, sunku skirstyti, gali palikti dryžius. (2) šepetėliai gali sukurti ant veido tokį efektą, lyg būtum nupurškusi jį dažais. Norint gerai išskirstyti pudrą tokiu šepetėliu, reikia praleisti daugiau laiko nei su kitais. Kabuki šepetėliai (3,6) su standžiais ir trumpais šereliais yra geriausi skirstyti pudrą. Tai daryti reikia sukamaisiais judesiais, taip pasiekiamas geriausiai išskirstytos pudros efektas. (4) kabuki su ilgesniais šereliais geriausias padengti veidą biria pudra. Na, ir naujas (nebe toks ir naujas) dalykas - (5) kempinėlė (angl. beauty blender), su kuria bus labai lengva ir paprasta dengti tiek pudrą, tiek bb, cc ar dd kremus. Ji yra naudojama sudrėkinta vandeniu, tada įrankis suminkštėja ir drėgnumas padeda skystai pudrai lengviau dengtis. Tik ji labai nepraktiška tuo, kad sugeria didelį kiekį produkto į save.

ŠEPETĖLIAI AKIMS

Kirstas šepetėlis (1) naudojamas antakiams ir skystam akių pervedimui brėžti. Spiralinės šukelės (2) skirtos antakiams sušukuoti, jog jie atrodytų tvarkingai. (3) šepetėlis, taip kaip ir kirstas, gali būti naudojamas akių pervedimui. Čia priklauso nuo to, su kuriuo jums yra lengviau ir patogiau dirbti. Asmeniškai aš akių pervedimą brėžiu šiuo (3). Plokščias šepetėlis užapvalintais kampais (4) yra skirtas akių šešėliams padengti per visą voką. Jo didelis paviršiaus plotas, todėl jis gali paimti daug produkto. Akies linkio šepetėlis (5) yra skirtas šešėlių aplikavimui būtent jūsų akies linkyje. Jo galas yra užapvalintas ir nusmailintas, kad puikiai įsitektų linkin. Skirstymo šepetėlis (6) yra skirtas šešėlių skirstymui, kad nebūtų griežtų linijų, kad būtų suliejamos spalvos. Jis yra didesnis ir puresnis už akies linkio šepetėlį. (7) mažas, trumpais šereliais, apvalintais kampais šepetėlis yra skirtas šešėliams dengti apatinėje blakstienų linijoje, taip pat išskirstyti akių pervedimą (kuriant dūminį makiažą, naudojant pieštukinį akių pervedimą). Kruopščiam darbui, skirstymui sunkiai prieinamose vietose skirtas šepetėlis (8). Jis smulkus, apvalus, dažniausiai smailiu galiuku. 

ŠEPETĖLIAI MASKUOKLIUI


Plokščias (1) maskuokliui aplikuoti skirtas šepetėlis, kuris geriausiai pasitarnaus aplikuojant maskuoklį ties paakiais. Smailesnis šepetėlis (2) puikiai pasitarnaus maskuojant pigmentines dėmeles, randus, spuogus ar kitus mažus netobulumus. Nedidelis tankus šepetėlis (3) padės išskirstyti maskuoklį. 

BIRIŲ PRODUKTŲ ŠEPETĖLIAI


Šepetėliai skaistalams gali būti apvalinti, nusmailinti arba kirsti (1,2,3). Kokį naudoti priklauso nuo to, kokio efekto norite. Apvalintas (1) šepetėlis geriausias skaistalams dengti ant viso skruosto. Smailintas šepetėlis (2) - tiksliam dengimui, kuomet norima padengti tik skruostų viduriukas. Kirstas šepetėlis (3) gi skirtas kontūravimui skaistalais, kuomet jie dengiami nuo skruostų vidurio link smilkinio. (4) šepetėlis naudojamas kreminiams skaistalams (taip pat pudrai, kaip ir minėjau anksčiau). Įrankiai (5,6) skirti biriai pudrai aplikuoti. Kempinėlė gera, nes tikrai "įspaudžia" pudrą į odą ir su ja produkto pasiimama tikrai daug (pravartu tikrai riebiai odai), Tuo tarpu šepetėlis dengs mažesnį pudros kiekį. Pravartu turėti ir mažą (7) šepetėlį dengti biriai pudrai būtent paakiuose, nes su dideliu gali kilti problemų liečiant blakstienas, ir šiaip - nepatogu prieiti. 

KONTŪRAVIMO ŠEPETĖLIAI


Biriems kontūravimo produktams yra skirti tokie šepetėliai (1,2). Dažnai kirsti, bet nebūtinai. Juos galima naudoti ir bronzeriui. Šepetėlis-vėduoklė (3) labai gerai tinkamas aplikuoti įšviesinančioms priemonėms (highlighteriams) arba saugiai atsikratyti nubyrėjusių akių šešėlių, juos aplikuojant. (4) taip pat skirtas highlihteriui. (5) šepetėlis skirtas aplikuoti skystoms kontūravimo priemonėms. Jas išskirstyti geriausia būtų panašiu į pudros šepetėliu, kuris būtų minkštas ir purus, nes su tokiu kietu ir tankiu patogu tik aplikuoti, skirstymas bus sudėtingas. 

PATARIMAI
 • Skystoms ir riebioms priemonėms (pudra, lūpų dažai, kremai ir pan.) rinkitės sintetinio plauko šepetėlius, nes jie sugers mažiau produkto į save.
 • Biriems produktams aplikuoti geriausiai tinka natūralių šerelių šepetėliai. 
 • Kaip sužinoti, ar šepetėliai bus geri ir tinkami darbui? Laikykite šepetėlį vertikaliai ir beskite sau į delną (šereliais). Jeigu šereliai labai susilenkia ar išsiskečia, tokių šepetėlių nenaudokite. Dirbant tokiais šepetėliais produktas bus visur, tik ne ten, kur jums reikia. Plaukeliai turi būti standūs. 
 • Šepetėlius geriausia plauti jiems skirta priemone, skystoms priemonėms naudojamus reikia plauti visuomet po panaudojimo, birioms - bent kartą per savaitę. Nesvarbu naudojant ar ne, jeigu šepetėliai nelaikomi sandariai, juos riekia vistiek plauti, nes ima kauptis bakterijos, kurios vėliau nusės ant jūsų veidą ir tikrai neprisidės prie jo gražinimo. Neturint spec. priemonės, merginos juos plauna kuo tik išmano (muilu, dušo žėle, šampūnu, bet tai yra per stiprios priemonės šepetėliams, ilgainiui tai jiems pakenks), drungname vandenyje (jokiu būdu ne karštame, tai sugadins šepetėlį). Asmeniškai aš juos plaunu su makiažo valikliu/veido prausikliu. Šepetėliai po plovimo būna tiesiog kaip nauji. Kiek tai kenkia (ar nekenkia) šepetėliui aš nežinau, tačiau taip darau jau ilgai ir jokių neigiamų dalykų nematau. Tad, nesu užtikrinta ir šimtu procentu nerekomenduoju, geriausia įsigyti, žinoma, tam skirtą priemonę. 
 • Pigių ir brangių šepetėlių kokybės santykis yra 50:50, todėl verta pamąstyti kur investuoti ir kiek. Nusivilti galite nusipirkusios tiek šepetėlius už 10 eurų, tiek už 110 eurų, todėl rinkitės atsakingai, ieškokite rekomendacijų. Neseniai įsigijau šepetėlius akims (8 šepetėlių rinkinys) už 3$ (juos gali rasti čia, netrukus bus detalesnė jų apžvalga) ir jie tiesiog yra kokybiški ir puikiai atlieka savo darbą, jau spėjau išmėginti. Tai apie ką mes kalbam? Apie tai, kad pigūs šepetėliai ne visada yra nekokybiški šepetėliai. 


JEIGU TURITE KOKIŲ NORS KLAUSIMŲ APIE ŠEPETĖLIUS - PALIKITE JUOS KOMENTARUOSE! BEJE, ĮDOMU, AR ŽINOJOTE VISŲ ŠIŲ ŠEPETĖLIŲ PASKIRTIS AR TIK DALIES? 

11 komentarų:

 1. Nežinojau bene nei vieno šepetėlio paskirties, išskyrus tai, kad jie skirti makiažui tepti :D, o tu man atrodo mūsų makiažo mokytoja būsi :P po tavo tokių paskaitėlių tik žiūrėk, kad neužaugintum visažisčių - profių :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O, aš siaubingai džiaugčiausi, jei kokia visažistė užaugtų vien dėl to, kad rado mano blogą ir sužinojo daugiau apie makiažą! :D

   Panaikinti
 2. O dieve... Jų tiek daug ir visi man atrodo tokie panašūs :/ dabar supratau, kad savo turimus šepėtelius kaikuriuos naudoju tikrai ne pagal paskirtį :D kaip tu juos atskiri man jie visi tokie panašūs atrodo...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O gal turit kokį konkretų biudžetinio šepetėlio pasiūlymą kontūravimui biriomis priemonėmis? Siųstis galiu ir ne iš LT

   Panaikinti
  2. O gal turit kokį konkretų biudžetinio šepetėlio pasiūlymą kontūravimui biriomis priemonėmis? Siųstis galiu ir ne iš LT

   Panaikinti
  3. Reikia gerai įsižiūrėti ir suprasi koks kam skirtas. Tai tikrai nėr sunku, aš jau beveik nežiūrėdama juos imu ir naudoju, nes įpratau. :D

   Panaikinti
  4. Gretusiu, aš galiu tau pasiūlyti šepetėlių rinkinį, kuriame yra labai geri šepetėliai, ir vienas iš jų - kirstas, kuris tiks ir kontūravimui, ir bronzatui, ir skaistalams aplikuoti. Jį rasi štai čia: https://goo.gl/XIOTqB

   Šį rinkinį turiu pati ir rekomendacija tikra, 100% galiu tai rekomenduoti.

   Panaikinti
 3. Iš dalies kaikuriu paskirtį žinojau, tačiau kaikuriuos šepetelius net negalvojau kad galima pritaikyt. Taip kad tikrai pravertė 😊. Lauksiu kitu panašiu įrašu, jie tikrai praverčia :) .

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ammmmmmmmmm tiesą sakant išvis susipainiojau. Neįsivaizduoju kaip reiktų isiminti kiekvieno paskirties... Šis straipsnis tikrai yra naudingas, ir galbūt kažkada įsiminsiu. Beje kaip tik neseniai norėjau užsisakyti šepetėlių rinkinį... Ech

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dabar bent žinau kokie šepetėliai kam skirti, nes jie labai panašūs, todėl kartais man sunku juos atskirti (kalbu apie didesnius šepetėlius skirtus pudrai ir biriems produktams). Tik belieka įsidėmėti ir bus lengviau.

  AtsakytiPanaikinti


PALAIKINK PEROKSIDINĘ!

Teikia „Blogger“.
Theme Designed By Hello Manhattan
|

Your copyright

PEROKSIDINE.LT 2015