Slider

KAIP KONTŪRUOTI VEIDĄ

9/22/2016

Kontūravimas dabar yra labai populiarus dalykas. Ir aš, asmeniškai, išbandžiusi šią techniką, žinau, kodėl. Todėl, kad patamsinant ir pašviesinant tam tikras veido vietas, jam yra suteikiama pilnumo, jis neatrodo plokščias ir beformis. Be to, kontūravimas padeda kurti iliuziją ir apgauti žmogaus žvilgsnį, optiškai sumažinant arba padidinat norimas sritis. Jeigu jūs norite sužinoti apie kontūravimą daugiau, o gal net ir pačios išmokti - kviečiu skaityt toliau.

KONTŪRAVIMO RŪŠYS

PILNAS KONTŪRAVIMAS. Tai toks kontūravimas, kuomet šviesinamos ir tamsinamos tam tikros vietos, norint jas optiškai padidinti ar sumažinti. Tamsinama: plaukų linija, žandikaulis, smakras ir nosis. Šviesinama: kaktos vidurys, paakiai, nosies vidurys, virš viršutinės lūpos, smakro vidurys.


Taip modeliuojant veidą yra išryškinamas žandikaulis. Ant jo dedama tamsi spalva sukuria šešėlį, todėl veidas atrodo lieknesnis. Nosis tamsinama siekiant ją sumažinti.

STROBINGAS. Sparčiai populiarėjanti veido modeliavimo rūšis. Palyginus su įprastu pilnu kontūravimu, strobingas yra labai paprastas ir daug įgūdžių nereikalaujantis kontūravimas. Viskas, ko jums reikės - highlighter'io. Jis dedamas kaktos viduryje, virš antakio, po antakiu, ties nosies viduriu, nuo smilkinio iki akies vidurio, virš lūpos ir smakro viduryje.


Strobingui galima naudoti tiek kreminės, tiek pudros tekstūros highlighter'į. Strobingas veidui suteikia papildomo švytėjimo. Be to, galbūt pastebėjote kada nors, kad prie kai kurio apšvietimo jūs atrodote nuostabiai gražiai, o prie kai kurio - nelabai? Strobingas skirtas tam efektui sukurti, kur natūraliai kristų šviesa, todėl jūsų veidas atrodo dailesnis. 

PRIEMONĖS KONTŪRAVIMUI IR STROBINGUI

PRESUOTOS PUDROS PALETĖ. Dirbti su presuota pudra yra lengviausia, todėl tai labiausiai tiktų pradedančiosioms. Nors pudra ir nesilaiko taip ilgai, kaip kontūravimas kreminėmis ar skystomis priemonėmis, norimą rezultatą išgauti įmanoma. Svarbiausia yra turėti tam tinkamūs šepetėlius, nes tik tada jūsų darbas bus lengvas ir nereikalaujantis begalės pastangų. Apie šepetėlius bus šiek tiek vėliau, o grįžtant prie presuotos pudros kontūravimo priemonių, raktas į sėkmę - skirstymas. Labai svarbu gerai viską išskirstyti ir nepatingėti to padaryti. Be to, labai svarbu nepersistengti ir pasirinkti tinkamus atspalvius. Kad jie nebūtų per daug tamsūs, kadangi jei taip įvyks, jūsų veidas atrodys labiau purvinas, negu kontūruotas. Šviesios odos savininkėms reikėtų vengti labai oranžinių tonų. 


KREMINĖ PALETĖ. Su ja yra sunkiau dirbti, kadangi reikalauja daugiau įgūdžių skirstyme. Laikosi ilgiau negu presuotos pudros priemonės, kad yra labai pravartu, jeigu kontūruojate veidą ilgam, pavyzdžiui kokiam nors ilgai trunkančiam renginiui ar darydamos vakarinį makiažą. KREMINIS PIEŠTUKAS. Man jie patinka tuo, kad modeliuoti veidui nereikia specialių šepetėlių. Brėži linijas, o po to jas gerai išsklaidai su kempinėle ar pirštais. Laikosi taip pat gerai kaip ir kreminė paletė, tik tiek, kad, sakau, pats modeliavimas palengvėja, nes tik nubrėži ir viskas. Be to, dažniausiai jie yra dvipusiai, tad labai patogu, pasiimi vieną priemonę ir pasikontūruoji veidą. 

SKYSTA PUDRA KONTŪRAVIMUI. Ko gero ilgiausiai išliekantis ir didžiausią efektą paliekantis kontūravimo produktas. Yra specialiai kontūravimui skirtos pudros, tačiau nesuklysite, jei panaudosite šviesaus ir tamsaus atspalvio makiažio pagrindus savo kontūravimui. Tačiau jas reikėtų rinktis lengvesnės tekstūros ir menkesnio maskavimo, nei jūsų makiažo pagrindas, kadangi pasirinkus atvirkščiai, pudros persiteps, susislkuosniuos ir jūsų veidas atrodys "cakey" (per daug pridažytas, nenatūralus, lyg apibarstytas trupiniais).

PIEŠTUKAS-HIGHLIGHTER'IS. Ko gero mano pats mylimiausias, nes suteikia nerealų švytėjimą. Ne barbišką blizgėjimą, o tikrą švytėjimą. Be to, ilgai laikosi ir lengvai sklaidosi. Turiu tokį pieštuką iš MAYBELLINE ir esu be galo patenkinta. Skirtumas tikrai matosi. 

PRESUOTAS HIGHLIGHTER'IS. Tai presuotos pudros priemonė, kuri taip pat atlieka savo funkciją ir padeda kontūruoti strobingo būdu. Tiesa, highlighter'iai yra naudojami ir atlikus pilną kontūravimą, tad strobingas yra kaip ir atsiskyrusi technika, nenorinčioms pilno kontūravimo. Grįžtant prie presuotos priemonės, ją labai lengva padengti šepetėliu ar tiesiog pirštais. Laikosi kiek trumpiau nei pieštukas.


ŠEPETĖLIAI


Esmė tokia - sausoms priemonėms dengti yra naudojami purūs šepetėliai, kurie padės sklaidyti birius produktus. Kreminės ir skystos tekstūros priemonėms sklaidyti ir tepti yra naudojami kietesni šepetėliai su trumpais šereliais, kurie padeda tvarkytis su sklaidymu. 

PATARIMAI
 • Prisiminkite - šviesinamos vietos bus iškilesnės, tamsinamos - įdubusios. Šviesiomis spalvomis didiname, tamsiomis - mažiname apimtis. 
 • Kontūruokite savo veidą atsižvelgdamos į savo veido formą. Kaip tai daryti galite rasti štai čia
 • Praktikuokitės. Jeigu kur nors einate, išbandyti kontūravimą tikrai nėra ideali mintis. Būnant namuose išbandykite įvairias priemones ir technikas, išmokite valdyti šepetėlį ir suprasti kaip sklaidosi priemonė. Lyginkite, klauskite artimų draugių, ką mano jos. Bandykite kontūruoti visokiais būdais, patamsinant vieną kartą vienas, kitą - kitas vietas. Išsirinkite jums gražiausią variantą. Visko yra išmokstama, tereikia šiek tiek pastangų ir noro. 
MANO TURIMOS KONTŪRAVIMO BEI STROBINGO PRIEMONĖS

Pirmoji paletė tai presuotos pudros kontūravimo paletė. Ta šalto tono ruda tinka labai natūraliai atrodančiam kontūravimui, šiltesnę naudojų kaip bronzatą, na, o balta gerai pasitarnauja kaip pudra makiažo užtvirtinimui. Master strobings stick iš Maybelline, kurį matote tuoj po paletės yra nerealus produktas. Kaip highlighteris jis kažkas tokio. Nė kiek nuo jo neatsilieka ir Loreal true match highlighteris, kuris yra gerai pigmentuotas, ilgai išsilaiko. Na ir skysto kontūravimo priemonė iš NYX. Kartą pabandžius negaliu sustoti. Taip nerealiai atrodo, kad pasaka. Kas svarbiausia, produktu super lengva naudotis, ji ilgai išlieka, viskas gerai su skirstymu, jokių problemų, bent jau su riebia oda niekaip nereaguoja.

JEIGU DAR TURITE KOKIŲ NORS KLAUSIMŲ, SUSIJUSIŲ SU KONTŪRAVIMO, PALIKITE JUOS KOMENTARUOSE!

10 komentarų:

 1. Vis ieškodavau informacijos kaip atlikti kontūravimą.... Bet nieko nesuprasdavau. Užknisa turėti apvalų veidą.
  Straipsnis nuostabus!!!!
  Dovile, lauksiu kitų tavo įrašų!!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū labai tau, Nerile. Jeigu kils kokių klausimų, rašyk! :)
   Aha, iki kito įrašo ;)

   Panaikinti
 2. Pritariu tau dėl highlitherio iš mabylline. Man jis irgi labai patinka ♡ Niekad nesu bandžiusi tų kreminių pieštukų, o apie konturavimui skirtą kreminę pudrą ko gero nebuvau net girdėjusi :D Kaip visada tu su straipsniais labai laiku:D buvo labai informatyvu ir naudinga!!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai labai smagus įrašas! Nu tu tobula (ir čia tikrai neperspaudžiau, taip sakydama 😄) blogerė, nes suprati tokias durneles kaip aš, kurios (prieš metus) gavus highlighterį dovanų, jį atidavė klasiokei, nes nemokėjo su juo elgtis😂 O dabar taip jo vėl norėčiau :DDD
  Ne nu, rimtai, jeigu ne šitie dabartiniai tavo įrašai apie makiažą, aš dar ilgai sėdėčiau ir atidavinėčiau makiažą, nes nemokėčiau su juo elgtis :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Suprantu, nes ir pati tokia buvau. Kažkad nežinojau nei kas tie skaistalai, nei ką su jais veikti reikia... Būtent todėl smagu dalytis patirtimi, kadangi auga nauja merginų karta, kuri turi sužinoti apie tai. Na, gal neturi, ne taip išsireiškiau. Ta prasme kažkas juk turi suprantamai ir lietuvių kalba tai paaiškinti. :D
   Taigi labai malonu, kad jusm tai bent kiek naudinga. Dar laukia daug įrašų apie visokias priemones, tad sužinosi viską ir galbūt žinosi net daugiau už kai kurias vizažistes... :D

   Ačiū!

   Panaikinti
 4. Ooo kaip reikia tokių įrašų! Atrodo, kad žinai, o pasirodo nė velnio. Tikrai pasisėmiau idėjų ir patarimų, ačiū! ^^

  AtsakytiPanaikinti
 5. Veido kontūravimui labai svarbu pasirinkti kokybiškas ir tinkamas veido modeliavimo priemones, kurios užtikrintų gerą rezultatą. Ačiū už patarimus, būtinai jais pasinaudosiu, kai darysiu makiažą.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Veido kontūravimui labai svarbu pasirinkti kokybiškas ir tinkamas veido modeliavimo priemones, kurios užtikrintų gerą rezultatą. Ačiū už patarimus, būtinai jais pasinaudosiu, kai darysiu makiažą.

  AtsakytiPanaikinti


PALAIKINK PEROKSIDINĘ!

Teikia „Blogger“.
Theme Designed By Hello Manhattan
|

Your copyright

PEROKSIDINE.LT 2015